1. Enerji tasarrufu 
a. Turbo kırıcı sayesinde 3 makine istevini tek bir makinaya yaptırılması sebebi ile enerji tasaffuru sağlanır.minimum % 40
b. Yüksek stronk lu elek sayesinde daha küçük m2 de daha fazla eleme sağlaması sebebi ile enerji tasarrufu sağlar.
c. Ayrıca Ana konveyör,stok konveyörleri,geridönüş konveyörleri özel dizaynı sayesinde  kullanılan elektrikte de %20’ye varan enerji tasarrufu sağlanmaktadır.
2. Çevresel etkileri 
a. Daha az enerji kullanıldığı ve yükleyici kullanımı ortadan kalktığı için CO2 emisyonu %50’ye varan miktarda azalmıştır.
b. Tüm sistemde Toz indirgeme kullanıldığı için tozuma ortadan kalkmaktadır.
c. Tozsuz ortamda çalışma sağlamasından dolayı hastalık, arıza ve bakım giderleri önemli derecede azalmaktadır.
d. Makinanın işletmeye alınmasında beton gerekmediğinden kurulum gideri minimum seviyededir.
e. Tüm kırma, eleme, taşıma ve stoklama işlemleri kapalı tek 1 adet ünitede yapıldığından gürültü seviyesi düşmektedir.
3. Üretim şartlarına etkisi 
a. Turbo kırıcı sayesinde aşınma maliyetleri minimum seviyededir..
b. Sistemin basitliği sayesinde bakım giderleri minilize edilmiştir.
c. %95 daha az personel, makine ve nakliye aracı kullanılmaktadır.
d. Hidrolik sistemler sayesinde kurulum giderleri ve bakım giderleri minimum seviyede tutulmuştur..
e. Kırıcının frekans kontrollü ve sürekli geri dönüş sistemli olması sayesinde nihayi ürün reçeteleri değişimi yani agrega gradasyon ve miktarının dengeli olarak üretilmesini sağlar.
4. Kaliteye etkisi 
a. Yeni Nesil Mobil konkasörlerin Basit sevkiyat,hemen kurulum,tek operatör  ile çalıştırılabilme,arızasız çalışma,enerji sarfiyatının minimum seviyede olması, Yüksek kapasite ,Mazotla çalıştırabilme özelliği ,kübik malzeme üretimi, kum oranını %50 lere çıkartılabilmesi ,15 dakikada sevk edilebilir hale gelmesi gibi yüzlerce özelliği ile eşsizdir.

Enerji Tasarrufu Sağlayan Ve Düşük Maliyetlerle Çalışan Yeni Nesil Mobil Konkasörler Adlı Ürünümüzün Resmi
Dragon Makina

Neden Yeni Nesil Dragon Mobil Kırma ve Eleme Tesisleri ?

* En büyük avantajı beton santralleri ve asfalt plentlerinin kullanımı için 3 tip agrega üretebilmesidir. Ayrıca besleyicideki ızgaraları sayesinde topraklı ya da kırmaya ihtiyaç duyulmayan malzemeyi dışarıya atma yada kırıcıya sokmadan sisteme tekrar besleme sistemi yani By-pass sistemi mevcuttur. Bu ana özellikleri sayesinde sabit tesislerin işlevselliğini fazlasıyla yerine getirmektedir.
* Klasik mobil tesisler, birkaç ünitenin bir araya gelmesi ile oluşur. Bu da kurulumda zaman ve iş gücü kaybına neden olmaktadır. Yeni nesil mobil tesislerimizin tüm ekipmanları, tek bir platformda toplanmıştır. 1 saat içinde kullanıma hazır hale getirilebilir ve kurulumu tamamlanmış tesis, 1 saat içinde taşınabilmektedir.
* Kompakt tasarımı sayesinde küçük alanlarda kurulum yapılabilir.
* Tek bir tırla taşınabilmesi, nakliye kolaylığı sağlar.
* Beton ile sabitlenmeden çalıştırılabilmesi sayesinde hem beton maliyetinden kurtulma hemde hemen devreye alınabilmekdedir.
* Tek bir personel tarafından kontrol edilebilmesi operasyonel kolaylık sağlar.
* Yeni nesil Dragon kırma ve eleme tesisleri, yüksek teknolojisi sayesinden minimum bakım ister.
* Düşük ilk yatırım maliyeti sağlar.
* Birkaç makinayla indirilebilen yüksek taş oranlarını, tek bir kırıcıyla nihayi ürün boyutuna indirgenebilir.Kırıcı sistemi ; klasik kırma tesislerinde 2 yada 3 tip kırıcı kullanılır. primer kırıcı, sekonder kırıcı ve tersiyer kırıcı, Dragon kırıcı Bu 3 sistem kırıcınında yaptıgı işlevi yapabilen son teknoloji kırıcıdır. Güçlü ve büyük ayar blokları sayesinde incelme oranı çok yüksektir. 50 kata varan bir inceltme egrisi vardır. ( Dragon 7 ,9 ,10,15,20,25 için geçerlidir )
* Hem elektrik sistemi hem de jeneratör ile çalışabilmektedir. Düşük mazot sarfiyatlıdır.
* Yeni nesil mobil eleme ve kırma tesisleri, klasik tesislere göre daha verimlidir.
* Tesisin ton başına üretim maliyeti, klasik tesisler ve klasik mobillere göre en az % 50 oranında daha düşüktür.
* Yeni nesil mobil Dragon kırma ve eleme sistemleri, klasik tesislere göre %50 - %60 arasında dahaaz enerji tüketmektedir.
* Yeni nesil Dragon mobil kırma eleme tesislerinin kullanım ömrü klasik tesislere ve klasik mobil tesislere göre daha uzundur.
* Çevre koşullarına uyum sağlayacak sistemler ile donatılmıştır. Dragon mobil tesisleri çevreci tesislerdir. (Toz ve ses izolasyonu)
* En büyük avantajlarından biri de beton santralleri ve asfalt plentleri için agrega çeşitliliğine sahiptir.(3 tip ürün üretebilir.)