Tedarikçilerimiz

   

Dragon teknolojik, kaliteli ve güvenilir Yeni Nesil Mobil Konkasör ve Eleme Tesisleri  üretim felsefesine 2 paralel yol kullanarak erişmektedir:

  • Yüksek üretim kültürü
  • Güvenilir, kaliteli ve uygun Tedarikçi seçimi  

Komponent seçimi çok ciddi tecrübe, birikim ve geri beslemeye dayalı bir husustur. Aynı zamanda bir optimizasyon problemidir. Örneğin, eğer sizden belli kapasite kum eleyecek eleme tesisi üretmek istenirse, o zaman bu konu ile ilgili çözmeniz gerekler; doğru vibrasyon sistemi ve eleme grubu, uygun konveyör açısı, uygun band seçimi, uygun band genişliği seçimi, uygun tahrik sistemi seçimi vs. gibi hususlar olacaktır.

Dragon makina tasarımına uygun, yüksek verim sağlayan, güvenilir, geniş servis ağı olan komponentler kullanmayı tercih eder. Ayrıca 1979 yılından günümüze kadar olan süreçte bu komponentlerin güvenirliğini de bizzat kendisi test etmiştir. Örnek olarak, DRAGON kendi Mobil sistemlerinde  Brevini (İtalya), WAM (İtalya), FARBO (İtalya), Duplomatic (İtalya),  Pirelli (İtalya), Siemens (Almanya), Beckhoff (Almanya), Lincoln (Almanya), Beka-Max (Almanya), Telemequanic (Fransa), Atlas Copco (İsveç), Jotun (Norveç) vs. gibi dünyanın en güvenilir markalarını kullanmaktadır.
 

DRAGON–TÜRKİYE’NİN İLK VE EN BÜYÜK YENİ NESİL MOBİL KIRMA ELEME TESİSLERİ ÜRETİCİSİ

İnsanoğlunun artan ihtiyaçlarını karşılama, daha ekonomik, veya teknolojik çözümler sunma adına yapılan çalışmalar her geçen gün artmakta ve çeşitlilik arz etmektedir. Bu durum inşaat sektöründe inşaat malzemeleri üretim makinaları için de pek farklı değildir. 1979 yılında inşaat makinaları üretimine başlayan DRAGON, sektöre önemli teknolojik çözümler sunmuş ve sunmaya devam etmektedir. Sunmuş olduğu çözümlerden birisi de şüphesiz Mobil Konkasörler ve Eleme Tesisleridir.

Büyük metropollerde yoğun yoğun ihtiyaç ve Türkiye nin yeraltı maden zenginliği sebebi ile, agrega üretimi ve kentsel dönüşüm  noktasından gereksinim duyulduğu şantiyeye ulaştırılmasındaki zaman ve iş kaybı, Konkasör kurulumu gerektirmeyecek kadar küçük hacimli agrega ihtiyacı olan projeler, şantiyede istediğin anda kendini agrega ve hammadde temin etme gibi artan talepler, 2011 yılında DRAGON ’un mobil kırma ve eleme tesisleri projesine başlama sebeplerini oluşturdu.  Yüksek tecrübe ve teknolojik birikim sayesinde AR-GE, proje ve prototip çalışmaları 2011 yılında tamamlanmış oldu. 2011 yılında DRAGON -Türkiye’nin ilk Yeni Nesil Mobil Kırma ve eleme tesisi – Dragon 10’yi üreterek Kazakistan’nın aktau şehrine ihraç etmiştir. Bu konuda çalışmalar devam ettirilerek 2012 yılında başka bir model – Dragon 7, 9,15,20 ’ın üretimine başlanmıştır.

Dragon Makina