Satılık Mobil Konkasör , Kiralık Mobil Konkasör Tercihi

Günümüzde  Konkasör  tesisi kullanıcıları ihtiyacına göre satılık veya kiralık konkasör tercih etmektedir .İdeal kapasitede olan yani 200 ton/saat kapasitede bir konkasör tesisinin aylık kira bedeli 50.000 TL ile 75.000 TL arasında değişmektedir. Bu sebeple kullanıcının makinayı çalıştırma süresi  3 aydan fazla ise kullanıcının mobil konkasör satın alması daha avantajlıdır. Biz Dragon makina olarak her müşterimize Yeni nesil mobil konkasörlerin  tek personel ile çalıştırılabildiğini eski sistem konkasörlerle çok farklılıklarının olduğunu anlatmaktayız. Klasik konkasör tesisleri 5-10 personel ile çalıştırılabilmektedir. Kontrol altında tutması çok zordur, Fakat yeni nesil Mobil konkasörler tek personel ile çalıştırılabildiği gibi arızadan çok uzaktır. Ayrıca aşınma ve yıpranma maliyetlerinin düşüklüğü sebebi ile ton başına birim maliyeti çok düşüktür. Bu sebeple Dragon makine yeni nesil Kırma ve eleme tesislerinde gerek Türkiye pazarında  gerek yurtdışı pazarında aşırı rağbet görmektedir.

Konkasör, kaya ve büyük taşlar gibi özellikle taş ocaklarında bulunan bu sert cisimleri kırmaya ve parçalamaya yarayan makinelerdir. Konkasör tesisi kullanıcıları, satılık mobil konkasör ya da kiralık mobil konkasör tercihini konkasör tesisine ne kadar zaman için ihtiyacı olduğunu belirleyip bu zamanın maliyetine göre seçim yapmalılardır. Eğer tercihleri ideal kapasitede olan bir tesis ise ve üç aydan uzun süre kullanım yapılacaksa satın alma işlemi çok daha karlı olacaktır.

Dragon yeni nesil mobil konkasör, kullanıcıya satın alma ya da kiralama durumunda avantaj sağlamaktadır. Klasik tesislere göre personel sayısının düşüklüğü, klasik tesislerde tahminen çalışması gereken on personel iken mobil konkasör tesislerinde sadece bir personel yeterli olmaktadır. Bunun yanında üretim aşamasında kullanılan kaliteli malzeme ve oluşturulan sistemin özel dizaynı ile aşınma ve yıpranma maliyeti düşük olmakta bu da kullanıcıya ton başına düşen yıpranma payında ciddi bir maddi kazanç sağlamaktadır. Dragon makine satış öncesi ve sonrası daima yanınızdadır.

Dragon Makina