Mobil Kırma Eleme Tesislerinin Ar-ge ve Üretim Çalışmalarımız

Dragon Makina yenilikçi teknolojiler ilkesini benimseyerek Ar-Ge bölümünde her geçen yıl daha fazla yatırım yapmaktadır. Firmamızın makina mühendisleri, Ar-ge Mühendisleri , pazarlama uzmanlarımızla beraber gelişen teknoloji ışığında sürekli olarak makinaları geliştirmeye devam etmektedir. 

Dragon Makina olarak 10 yıldır Ar-ge konusundaki çalışmalarımızdan ötürü bir çok kuruluş ve odalar tarafından ödüllere layık görüldük.

 Yaptığımız geliştirmelerin başlangıç noktası müşteri şikayetlerinin ve istekleridir. Her veri kayıt altına alınarak bir veritabanı oluşturulur. Bununla beraber yapılan çalışmalarda önce sorunlar giderilir. Daha sonra da makinaların daha sorunsuz ve daha verimli çalışması için yapılması gerekenler kararlaştırılır. 

 Tüm bunların sonucunda eski ürünler günümüz koşullarına ayak uyduracak hale gelir. Yeni ürünler de kusursuza yakın bir noktada piyasaya sürülür. Son yıllarda Ar-Ge alanında ülkeminiz önde giden üniversiteleriyle iş birliği içinde olan Dragon Makina makinaların mukavemet, titreşim, gürültü, mekanik tasarım ve hidrolik alanlarında birçok yeni proje üzerinde çalışmaktadır.


Makina tasarım ekibinin ortaya çıkardığı tasarımlar Ar-Ge biriminin geliştirmeleriyle beraber üretim sürecine hazır hale gelir. Makina üretiminde kullanılacak tüm malzemeler Kalite Kontrol labaratuvarlarında testlerden geçirilir. Bu testlerden geçen malzemeler fabrikaya yollanarak üretime başlanır.

 Türkiye'nin en gelişmiş makina üretim hattına sahip fabrikamızda son teknoloji Cnc tezgahları kaynak robotları kullanılarak üretim başlar. Her biri alanında uzman mühendis ve ustaların da kontrolünde üretilen makinalar en son yine Kalite Kontrol birimi tarafından kontrol edilir ve müşteriye teslim edilir.

 Üretimin her bir aşamasında ayrı ayrı uygulanan kontrollerle "üretimde 0 hata" bilinciyle çalışan Dragon Makina 35 senelik marka gücünü "kaliteli üretim , Yüzde yüz müşteri memnuniyeti " sloganıyla kazanmıştır.

Dragon Makina