Taş Kırma Eleme Tesisi, Konkasör Çeşitleri ve Mobil Konkasör

Taş Kırma Eleme Tesisi, Konkasör Çeşitleri ve Mobil Konkasör

Kırma eleme tesisi ne iş yapar diye soracak olursanız; taş ocaklarından elde edilen malzemeleri küçülterek kullanılabilir hale getirmeye yaramaktadır. Geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü yapım ve yol çalışmalarında kullanılan malzemeler kırma eleme tesisi ile kullanılabilir hale gelmektedir.

Kırma eleme tesisi içerisindeki küçültme ve ufalama görevine hizmet eden bütün makineler bütününe konkasör denir. Konkasör çeşitleri, mobil konkasör ve sabit konkasör olarak temelde ikiye ayrılmaktadır. Sabit konkasör bölgeye sabitlenebilen konkasör tesisidir. Mobil konkasör bunların aksine diğer adı olan yani seyyar konkasörü tanımlar nitelikte; taşınabilir, ayar mekanizması özelliğine sahiptir. Konkasör çeşitleri maliyeti, taşınabilme avantajları, dar veya geniş alanda kurulum, montaj rahatlığı gibi özelliklere göre tercih edilmektedir. Mobil konkasör az masrafla çok üretim sağladığından, dar ve engebeli arazilerde kurulumunun kolay olmasından dolayı tercih edilmektedir.

Konkasör çeşitleri kıracakları malzemeye göre dolayısıyla malzemeyi kıracak olan makinenin gücüne göre de 60’lık, 90’lık, 110 ve 140’lık olarak da fonksiyonlarına göre de isimlendirilmektedir. Dragon makine, tüm bu özellikler dikkate alındığında düşük maliyetli kaliteli konkasör tesisleri üretmekte olup müşterinin isteklerine hitap etmektedir.