Konkasör Nedir ? Konkasörler nerelerde kullanılır?

Konkasör Nedir ? Konkasörler nerelerde kullanılır?

Konkasör kelimesi Fransızcadan Türkçeye girmiş olup aslı concasseur dir. Günümüzde beton santrali, Asfalt plenti yol yapımı gibi bir çok yerde konkasör kullanımı vardır. Konkasörler büyük kalker parçalarını veya madenleri kırmaya yarayan makinalardır. Tek kullanım alanları Taş kırma ve maden kırma değildir. Kentsel dönüşüm ve atık kırmada da yoğun kullanımı vardır. Firmamız Dragon Makina Mobil Konkasör üretiminin öncüsü olup siz değerli müşterilerimize yeni nesil konkasörlerimizle tanıştırmak dan mutluluk duyacağız.

İnşaat, madencilik ve yol yapım işlerinde bir hayli önemli olan bu araç kaya ve büyük taşları başka yerlerde kullanılmak üzere parçalamaktadır. Konkasör daha çok yol çalışmalarında kullanılmaktadır. İnsan gücüne ihtiyaç duymaması ve bunun hem zamandan hem de masraftan getirdiği tasarrufuna bakılacak olunursa çok önemli bir sistemdir. Konkasörler yardımı ile asfalt bloklar küçültülmekte, maden ocaklarından çıkarılan büyük taşlar parçalanmaktadır. Ayrıca kayaların kırılması ile yol yapımında kullanılmak üzere çakıl taşları elde edilmektedir. Her türlü taş, alçı, asfalt malzemeleri de bu sistemin sayesinde oluşan maddelerden bazılarıdır. Kullanım alanları taş kırma ve maden ocaklarından çıkan blokları parçalamakla sınırlı olmayıp, kentsel dönüşüm ve atık kırmada da kullanılmaktadır.

Özetlemek gerekirse bu araç insan gücünü sıfıra indirmekle kalmayıp zamandan tasarruf ettiği için çok önemli bir araçtır.

Dragon Makina