Kırma Eleme Tesisleri tozsuzlandırma sistemleri

 

Tozsuzlandırma Sistemi, kırma eleme tesislerinde çevreye ve insana verilebilecek zararı en aza indirgemek için yapılan, son teknoloji yeni nesil bir sistemdir.

Kırma eleme tesislerinde agrega (kum ve çakıl karışımı olarak tanımlanmaktadır) veya madenin kırılma, parçalanma esnasında küçük partiküller havada uçuşur. Bu esnada ortama büyük bir toz bulutu yayılır. Bu büyük toz bulutu insan sağlığına ve çevreye zarar verebilir. Dragon Makine’nin tasarladığı sistem olan yeni nesil Tozsuzlandırma Sistemi ile tüm yan etkiler ortadan kalkıyor daha temiz ve daha güvenilir bir çalışma ortamı oluşuyor.

Müşterilere tüm kırma eleme sistemlerinde opsiyonel olarak sunulması mutlaka gerekli olan bu sistem bir saatte yaklaşık 200 litre su sarf ediyor.

Tozsuzlandırma Sistemi ortalama 12 bar hava basıncının suyla birleştiriyor. Tozsuzlandırma Sistemi’ni eğer bir paket olarak düşünürsek; nozullardan geçirilerek püskürtülmesini de içeren bir pakettir. Son müşterilerin tercihine bağlıdır. Ancak başta insan sağlığı ve çevremiz için bu paket mutlaka tercih edilmelidir. Firmalarda bu sistemi müşterilerine önermelidir.

Dragon Makina