Mobil Elekler , Dizel Motor ve Jeneratör Tercihlerimiz

Firmamız Dragon Makinanın Dizel Motorlar ve Jeneratörler konusunda çözüm ortağı Teksan Jeneratördür. Yaygın servis agı tercihimizde etkili olmuştur.

Jeneratör Seti Nedir ?
Jeneratör seti, mekanik enerjinin elektrik enerjisine çevriminde, AC veya DC alternatör süren rastgele bir ilk hareketli makine, su türbini, gaz türbini, buhar türbini, rüzgar değirmeni, ve benzeridir.

 Asgari gereksinim, yük ve farklıklarından olası mevki bağımsız iyi bir voltaj balansıdır. 
 Dahası, jeneratör tarafından üretilen elektrik enerjisi sigorta veya kesici gibi jeneratörle yük arasına yerleştirilen savunucu aletlerle kontrol edilmelidir. 
 Ayrı olarak, tahrik makinesi ve alternatör üzerindeki ehemmiyetli parametreler için kontrol ve alarm mekanizmaları mevcuttur.
Jeneratör Standartları
ISO 8528 
ISO 8528 serisi standarlar, "Gidip Gelme Hareketli İçten Yanmalı Motorla Tahrik Edilen Alternatif Akım Jeneratör Grupları" ana başlığı altında yer alan 11 adet standarttan oluşmaktadır. 
ISO (International Organization for Standardization) tarafından ilk defa 1993 seneninde yayınlanan bu standartlar, Nisan 2004'de TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından TS ISO 8528 koduyla Türk Standardı olarak yayınlanmıştır. 
ISO 8528 standartları; Gidip gelme hareketli içten yanmalı bir motor (GGİY), alternatif akım (a.a) jeneratörü, kontrol tertibatı, bağlama donanımı ve yardımcı donatımlardan oluşan jeneratör gruplarının uygulamaları, beyan değerleri ve performansları için çeşitli özellikleri kapsar. 

ISO 3046 
İçten Yanmalı Pistonlu Motorlar 

EN 12601 "Reciprocating internal combustion engine driven generating sets - Safety" standardı Avrupa Standardizasyon Komitesi CEN (European Committee for Standardisation or Comité Européen de Normalisation) tarafından 2001 seneninde yayınlanmıştır. 
CE işaretlemesi ve CE Uygunluk Beyanı uygulamalarını belirleyen "Makine Emniyeti Yönergesi" dahilinde EN 12601 standardı Jeneratör Grupları konusunda asal ürün güvenlik standardıdır. 
EN 12601 standardı Mart 2003'de TSE tarafından TS EN 12601 "Gidip Gelmeli İçten Yanmalı Motor Tahrikli Jenaratör Grupları- Güvenlik" standardı olarak ülkemizde yayınlandı.

 

 

Dragon Makina

Kullandıgımız Dizel Motorlar ;

* Doosan

* Perkins

* Cummins

* Scania

* Iveco

* Deutz

* Isuzu

* Lovol

Kullandıgımız Alternatör Markaları ;

* Marelli

* Crompton

* Stamford